Eco-friendly Europe


9 zaujimavých dní v Bystrzica Klodzka- malom mestečku vzdialenom 6 hodín vlakom od nášho rodného Trenčína

Mali sme možnosť spoznať 50 mladých ľudí z 9 rôznych krajín sveta – Bulharska, Grécka, Maďarska, Talianska, Litvy, Rumunska, Turecka, Poľska a na záver zo Slovenska. Organizátorom výmeny bola poľská nezisková organizácia “Europejskie Forum Młodzieży”, Kultúrne centrum AKTIVITY bolo jedným z partnerov projektu pre vysielanie mladých ľudí zo Slovenska.
Každý deň boli na programe prezentácie zúčastnených krajín po kultúrnej i po ekologickej stránke. Na úvod sme mali diskutovať o problematike ekologických problémov, ktoré sa týkajú nás všetkých. Mali sme veľké množstvo workshopov a hier zameraných na teambuilding a spoluprácu v multilingválnych skupinách. Boli sme v neustálom kontakte s anglickým jazykom, nebránili sme sa však ani základom gréčtiny či iných jazykov :-).

Porozprávali sme sa aj s poľskými stredoškolákmi, s ktorými sme pripravovali nástenky zamerané na rôzne ekologické problémy týkajúce sa životného prostredia v našich krajinách. Absolvovali sme návštevu v múzeu papiera, kde nás zasvätili do procesu jeho výroby a priamo sme si vyskúšali, ako sa ručne vyrábajú samotné listy papiera. Krásny pohľad sa nám naskytol po príchode na najvyšší vrchol v Národnom parku Góry Stołowe (Stolové Hory) a ako sa, nielen v Poľsku, triedi odpad nám povedali v čističke odpadových vôd.

Na záver sme mali výstavu fotiek jednotlivých krajín v neďalekom kúpeľnom parku, kde si mohli jeho návštevníci pozrieť krásu i ekodrámu všetkých zúčastnených krajín.


 • Connector.

  Kedy

  Apríl 2012

 • Connector.

  Kde

  Bystrzica Klodzka, Poľsko

 • Connector.

  Účastníci

  50 mladých ľudí z 9 rôznych krajín sveta – Bulharska, Grécka, Maďarska, Talianska, Litvy, Rumunska, Turecka, Poľska a Slovenska.

 • Connector.

  Podporili

  Erasmus +