Letné tvorivé workshopy 2019

Indiánske rozprávky

Júl 9.7. - 11.7.
Spolu rozpracujeme indiánske príbehy do rôznych techník.
keramika / šperky / maľovanie na textil

Program

Počas týchto troch tvorivých dní rozpracujeme indiánske príbehy do rôznych techník ako keramika, výroba šperkov a maľovanie na textil. Z hliny si vymodelujeme nie len misky a poháriky, ale vyskúšame si aj točenie na hrnčiarskom kruhu. Koráliky, šperkársky materiál a iné komponenty nám poslúžia na výrobu zaujímavých šperkov inšpirovaných indiánskou kultúrou. Plátenú tašku si farbami na textil pomaľujeme zaujímavými indiánskymi vzormi. Tri dni plné farieb!

Staré Grécke povesti a báje

16.7. - 17.7.
Staroveké Grécko ako zdroj nekonečnej inšpirácie.
akvarel / linoryt / asamláž

Program

Odyseove cesty a jeho dlhý návrat domov spracujeme akvarelovými farbami a na vytvorenie zaujímavých efektov použijeme vosk a kuchynskú soľ. Linoryt je stará grafická technika, kde si najskôr rydlom vytvorime šablóny a tie budeme odtláčať na papiere. Okrem toho budeme mať na výber mnoho komponentov, skrutiek, rôznych materiálov, z ktorých budeme tvoriť asamláž, čiže trojrozmernú koláž. V tomto prípade je dôležitou súčasťou kompozícia a usporiadanie predmetov do priestoru.

Kukulkán, lietajúci drak

6.8. - 8.8.
Priblížime si staroveký príbeh opradený tajomstvami.
3D modely / horúci vosk / obrázky z gombíkov

Program

Vymodelujeme si Kukulkána - lietajúceho draka. Prejdeme si základné postupy pri tvorbe trojrozmerného objektu. Jeho budovanie do priestoru, odoberanie, pridávanie, samotná modelácia a konečné úpravy do finálnej podoby. Horúcim voskom sa dajú stvrániť rôzne deje, krajiny či príbehy. Yukatan je zaujímave miesto plné tajomstiev, záhad, histórie a inšpirácie. Pri tvorbe obrázkov budeme maľovať akrylovými farbami, lepiť gombičky a dotvárať ich drobným aranžérskym materiálom.

Príbehy Tisíc a jednej noci

20.8. - 22.8.
Príblížime si slávne, ale aj tie menej známe príbehy.
perokresba / aranžovanie / kombinovaná technika

Program

Príblížime si nie len príbehy o námorníkovi Sindibádovi , Alí Babovi a štyridsiatich zbojníkoch či Aladínovej zázračnej lampe, ale aj tie menej známe. Príleh spracujeme pomocou anylínových farieb a perokresby na papiere rôznych veľkostí. Vytvoríme nádherné farebné kytice, vence a voľné aranžmány. Okrem základného aranžérskeho materiálu použijeme aj papiere, látky, netkané textílie a korálky. Že sa dá zviera, človek aj strom vytvoriť z textílií, si vyskúšame na poslednom stretnutí.


Na workshopoch oživíme silu starých príbehov a pripomenieme si v nich skryté staré múdrosti..

Prečítame si, vyrozprávame či pozrieme príbeh k danej téme a necháme sa ním inšpirovat. Pri tvorbe zapojíme svoju fantáziu a predstavivosť. Pre deti od 7 do 13 rokov. V čase od 8,00 do 12,00 hod. /utorok, streda, štvrtok/. Cena 10€/ workshop zahŕňa: čiastočne materiál, umeleckých lektorov, výtvarné pomôcky, pitný režim, desiatu.


 • Connector.

  Turnusy

  Indiánske rozprávky
  9.7. – 11.7.
  Staré Grécke povesti a báje
  16.7. – 18.7.
  Kukulka, lietajúci drak
  9.7. – 11.7.
  Príbehy Tisíc a jednej noci
  16.7. – 18.7.

 • Connector.

  Cena

  10€ /1 deň (8:00 – 12:00)

 • Connector.

  Prihlasovanie

  mirka@kcaktivity.sk
  0918 561 320