Renovácia priestorov KcA


Jedným z projektov, ktorý je priamo podoporovaných z vašich 2%, je projekt “Nie je nám to jedno”. Projekt je zameraný na celkovú úpravu funkčnosti a estetickú renováciu priestorov v interiéri a exteriéry Kultúrneho strediska na Juhu, ktoré patrí do majetku Mesta Trenčín. Tieto priestory má naše združenie v dočasnej výpožičke a zámerom je, aby pod našou správou prekvitali a aby sa v nich návštevníci dobre cítili.

Prvé práce sme odštartovali vo februári 2010 a s prestávkami pokračujeme až dodnes. Zahŕňajú predovšetkým generálnu opravu jednotlivých miestností a prechodových chodieb, napr. opravu vnútorných stierok, opravu puklín a prasklín v murive, opravu a montáž nových sadrokartónových priečok, opravu pódia, kladenie linolea, maľovanie a pod. Na týchto prácach sa zúčastňujú všetci pracovníci a dobrovoľníci centra, zapojila sa aj mládež z jednotlivých tanečných skupín, ľudia z klubov a ďalšie záujmové skupiny, ktoré priestory pravidelne navštevujú. Materiál a všetky potrebné pomôcky sme zakúpili z prijatých 2%, na odborné práce sme samozrejme objednávali remeselníkov.

Po kompletnej oprave vybraného priestoru nasleduje jeho renovácia v umeleckom duchu. S tou nám výrazne pomáhajú naše sympatizantky Mirka a Janka z bývalého Violet štúdia zameraného na poradenstvo a realizáciu návrhov v oblasti bytového dizajnu. Priestory v KcA sa vďaka nim premenili na harmonické miesta plné inšpirácie pre všetkých, ktorí do nich vstúpia. Pri úprave použili viaceré umelecké techniky, napr. umelecké maľovanie stien, wallpainting a maľovanie obrazov.


  • Connector.Connector.

    Kto

    Tím KcA a dobrovoľníci

  • Connector.Connector.

    Kedy

    Od 2010