Výstava Liečivé rastliny


Interaktívna výstava zameraná na spoznávanie liečivých rastlín

Interaktívna výstava zameraná na spoznávanie liečivých rastlín bola zrealizovaná s podporou OC Laugaricio a občianskeho združenia Veronica.
Na naše veľké potešenie sme zistili sme, že návrat k prírode a jej darom zaujíma obrovské množstvo ľudí, oslovila širokú verejnosť všetkých vekových skupín. Návštevníci mali možnosť zúčastniť sa odborných prednášok so zberateľmi a pestovateľmi liečivých rastlín.
Prednášky boli na témy: Naše domáce byliny / p. Dedík, Niektoré menej známe byliny a Príprava domácich prípravkov / p. Blahuš.
Návštevníci mohli navštíviť aj odborné poradenstvo a pripravené boli aj interaktívne workshopy. Vyskúšali si prípravu bylinkových sirupov a nechýbalo ani aranžovanie zo sušených bylín.
Veľká časť výstavy bola venovaná aj zážitkovému vzdelávaniu. Pozvaní boli žiaci zo základných škôl, ktorí pod odborným výkladom spoznávali tajomný svet liečivých rastlín. Interaktívnou formou sa zapájali do výkladu, pýtali sa na mnoho zaujímavostí. Súčasťou bola aj tvorivá časť a nechýbala ani ochutnávka bylinkových čajov najrôznejších druhov.
Mnohí sa potom vracali spolu s rodičmi, aby im ukázali a pochválili sa, čo nového sa dozvedeli a zažili.


 • Connector.

  Kedy

  október 2016

 • Connector.

  Kde

  OC Laugaricio

 • Connector.

  Lektori

  Světluše Rajnincová
  Anton Blahuš
  p. Dedík
  Anna Kopáčová
  Soňa Adámková
  Miroslava Chorvátová

 • Connector.

  Účastníci

  žiaci základných škôl

 • Connector.

  Podporili

  Mesto Trenčín