Výstava Tvorivý svet


Ľudové remeslá a šikovný ľudia dostali priestor na výstave Tvorivý svet v OC Laugaricio 7.3. – 20.3. 2016.
Výstava bola rozdelená do troch častí, ktoré si návštevníci mohli nielen pozrieť, ale aj zažiť. Prvú časť tvorila samotná výstava prác remeselníkov a umelcov z trenčianskeho kraja. Náštevníci mohli obdivovať šikovnú prácu keramikárov, patchworkárov, maliarov, drevorezbárov, košikárov a aranžérov. Keďže výstava sa konala pred Veľkou nocou bola tematicky ladená. Našli sa tu kraslice všetkých druhov a veľkostí, zdobené najrôznejšími technikami a mnoho iných zaujímavostí, ktoré k týmto sviatkom jari patria.
Druhá časť výstavy bola venovaná samotným umelcom. Každý vystavovateľ dostal svoj priestor. Informácie o ňom a jeho práci si návštevníci mohli pozrieť na samostatných paneloch, ktoré boli súčasťou výstavy.
Asi najzaujímavejšia bola tretia interaktívna časť. Pre návštevníkov boli pripravené workshopy a tvorivé techniky, kde si mohli vlastnoručne vyrobiť všetko čo k veľkej noci patrí. Zdobili si kraslice, aranžovali veľkonočné dekorácie, plietli košíky a korbáče, nechýbalo ani točenie na hrnčiarskom kruhu a zdobenie medovníčkov.
Návštevníci výstavy odchádzali plný dojmov, nápadov a podnetov k týmto krásnym sviatok jari.


 • Connector.

  Kedy

  marec 2016

 • Connector.

  Kde

  OC Laugaricio

 • Connector.

  Lektori

  Světluše Rajnincová
  Miroslava Chorvátová
  Ľudmila Katonová
  Zuzana Recková
  Veronika Hricková
  Danka Čerteková
  Beatrice Kolatková

 • Connector.

  Účastníci

  návštevníci obchodného centra

 • Connector.

  Podporili

  OC Laugaricio